Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Соопштение за одржана седница на Одделот за судење во разумен рок

   Соопштенија за јавност  | 25.10.2021 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија на 25.10.2021 година (понеделник) одржа електронска седница на Одделот за судење во разумен рок преку платформата ZOOM, на која беше предложен и прифатен следниот: [повеќе]
  • Врховниот суд на Република Северна Македонија го одбележа Европскиот ден на правдата – 25-ти Октомври

   Соопштенија за јавност  | 25.10.2021 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија денес го одбележа Европскиот ден на правдата 25-ти октомври, преку организирање на отворен ден во судот со посета на ученици од средното стручно училиште САБА за администрација – право. Одбележувањето на Европскиот ден на правдата има за цел да им овозможи на граѓаните да бидат запознаени со нивните основни права и функционирањето на правосудството, како и приближување на правдата до граѓаните. [повеќе]
  • Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

   Соопштенија за јавност  | 25.10.2021 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи Општа седница на 27.10.2021 година (среда), со почеток во 14.00 часот, во салата на V кат, со следниот предлог на: [повеќе]

  Сите вести