Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Членови на Судскиот совет учествуваат на скринингот во Брисел за Поглавје 23

   Соопштенија за јавност  | 02.12.2022 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]
  • Конечна ранг-листа на кандидати по Јавен оглас бр.2/2022

   Новости  | 29.11.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Конечна ранг листа на кандидати по Јавен оглас бр.2/2022 за вработување на Судски советник – Категорија В, ниво В1 – 1 (еден) извршител и Самостоен судски референт – сметководител – 1 (еден) извршител [повеќе]
  • Резултати од спроведениот испит за судски службеници по Јавен оглас бр.2/2022

   Новости  | 29.11.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Резултати од спроведениот испит за судски службеници по Јавен оглас бр.2/2022 за вработување на Судски советник – Категорија В, ниво В1 – 1 (еден) извршител и Самостоен судски референт – сметководител – Категорија Г, ниво Г1 – 1 (еден) извршител. [повеќе]

  Сите вести