Закон за судски совет [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Закон за судски совет

Опис Година Преземање
Закон за Судски совет на Република Македонија
Сл.Весник на Р. Македонија бр.60 од 15.05.2006 година
2006
Закон за изменување и дополнување на законот за Судскиот Совет на Република Македонија
Сл.Весник на Р. Македонија бр.150 од 18.11.2010 година
2010
Закон за изменување и дополнување на законот за Судскиот Совет на Република Македонија
Сл. Весник на Р. Македонија, бр.20 од 12.02.2015 година
2015
Закон за изменување и дополнување на законот за Судскиот Совет на Република Македонија
Сл. Весник на Р. Македонија, бр.61 од 17.04.2015 година
2015
Прва<1>Последна

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести