Врховен суд на Република Македонија Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Новости  | 27.10.2020 | 

  ЈАВЕН ОГЛАС БР. 2/2020

 • Новости  | 27.10.2020 | 

  ЈАВЕН ОГЛАС БР. 1/2020

  Врз основа на член 3 став 2 од Законот за судска служба (Службен весник на Република Македонија бр.43/14), член 23 од Законот за работните односи (Службен весник на Република Македонија бр.167/15), Правилникот за внатрешна организација и систематизација на работните места во Врховниот суд на Република Македонија и согласноста од Министерството за финансии бр. 18-5474/2 од 30.09.2020 година [повеќе]
 • Новости  | 22.10.2020 | 

  Соопштение за јавност

  По повод „25-ти Октомври – Европскиот ден на правдата“ што секоја година се одбележува во сите европски држави [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 22.10.2020 | 

  Соопштение за јавност

  Шефот на Делегација на Европската Унија, Амбасадорот Давид Гир на ден 21.10.2020 година оствари прва протоколарна посета на Врховниот суд на Република Северна Македонија. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_