Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен) [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен)

 

Година
Вид на извештај
Опис Година Преземање
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец август 2013 година
Месечен
2013
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец јули 2013 година
Месечен
2013
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец јуни 2013 година
Месечен
2013
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец мај 2013 година
Месечен
2013
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец април 2013 година
Месечен
2013
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец март 2013 година
Месечен
2013
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец февруари 2013 година
Месечен
2013
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец јануари 2013 година
Месечен
2013
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за 2012 година
Годишен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец декември 2012 година
Месечен
2012

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • ЈАВЕН ОГЛАС бр.1/2019

  Новости  | 30.10.2019
 • Учество на Регионална конференција

  Новости  | 28.10.2019
  ВД Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, м-р Фаик Арслани и судијата д-р Џемали Саити, на покана на Генералниот Директорат за човекови права и владеење на правото на Совет на Европа, учествуваа во работата на регионалната конференција на тема „Поделба на одговорноста при примената на Европската конвенција за човекови права: надминување на предизвиците преку користење на новите правосудни алатки“. Регионалната конференција се одржа на 24 и 25 октомври 2019 година во Сараево, Босна и Херцеговина, а учество земаа претставници на највисоките судови во регионот. [повеќе]
 • Средба со претставници од Амбасадата на САД во Република Северна Македонија

  Новости  | 25.10.2019
  ВД Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, м-р Фаик Арслани, во просториите на Врховниот суд на Република Северна Македонија на 22 октомври 2019 година, оствари средба со претставници од Амбасадата на САД во Република Северна Македонија, г-а Дајана Палеквин, шеф на програмата ИНЛ Политичка канцеларија и владеење на правото и г-а Челси Шинур, шеф на програмата ОПДАТ. [повеќе]

Сите вести