Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен) [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен)

 

Година
Вид на извештај
Опис Година Преземање
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец јуни 2011 година
Месечен
2011
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец мај 2011 година
Месечен
2011
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец април 2011 година
Месечен
2011
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец март 2011 година
Месечен
2011
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец февруари 2011 година
Месечен
2011
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец јануари 2011 година
Месечен
2011
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за 2010 година
Годишен
2010
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за 2009 година
Годишен
2009
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за 2008 година
Годишен
2008
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за 2007 година
Годишен
2007

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • Соопштение за јавност

  Соопштенија за јавност  | 30.6.2020
  Амбасадата на САД во рамките на Договорот за поддршка и помош на судството во Република Северна Македонија, во време на предизвиците со Ковид-19 – пандемијата, на 29.06.2020 година обезбеди донација на средства за дезинфекција за сите судови, јавни обинителства и Управата за извршување на санкции. [повеќе]
 • Соопштение

  Соопштенија за јавност  | 04.5.2020
  На 28 април 2020 година преку електронска комуникација, Врховниот суд на Република Северна Македонија учествуваше на Регионална округла маса на тема „Последиците од пандемијата КОВИД-19 врз човековите права и владеењето на правото„ организирана од Директоратот за човекови права и владеење на правото, при Совет на Европа. [повеќе]
 • Соопштение

  Соопштенија за јавност  | 30.4.2020
  На 23 април 2020 година, Врховниот суд на Република Северна Македонија преку електронска комуникација учествуваше на специјализирана обука во која беа вклучени 1220 судии од целиот свет. [повеќе]

Сите вести