Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен) [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен)

 

Година
Вид на извештај
Опис Година Преземање
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец ноември 2012 година
Месечен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец октомври 2012 година
Месечен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец септември 2012 година
Месечен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец август 2012 година
Месечен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец јули 2012 година
Месечен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец јуни 2012 година
Месечен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец мај 2012 година
Месечен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец април 2012 година
Месечен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец март 2012 година
Месечен
2012
Извештај за работа на Врховен суд на Република Македонија за месец февруари 2012 година
Месечен
2012

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • Средба со Ана Зец, шеф на Програмската канцеларија на Совет на Европа во Скопје

  Новости  | 29.8.2019
  Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Јово Вангеловски, на 27 август 2019 година, во просториите на Врховниот суд на Република Северна Македонија, оствари средба со г-а Ана Зец, шеф на Програмската канцеларија на Совет на Европа во Скопје. [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ

  Известувања  | 14.8.2019
  Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на 14 август 2019 година, донесе решение по предметот заведен под Кр.бр.30/2019 со кое го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје КИОК-КС.бр.252/19 од 07.08.2019 година, кој одлучил дека не се исполнети законските претпоставки за екстрадиција на лицето Т.М., државјанин на Велика Британија и на Република Косово. [повеќе]

Сите вести