Соопштение од одржана Седница на судии на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од одржана Седница на судии на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Соопштенија за јавност  |  16.7.2021
Врховниот суд на Република Северна Македонија на 15.07.2021 година (четврток) во 12,00 часот преку платформата ZOOM одржа електронска Седница на судии на која беше предложен и прифатен следниот:

ДНЕВЕН РЕД

1. Запознавање со активностите на работната група во врска со Законот за платите на судиите.

2. Разно

По одржаната расправа, Седницата на судии донесе заклучок во врска со Законот за платите на судиите кој ќе биде доставен до Работната група во рамките на Министерството за правда.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_