Соопштение од одржана Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од одржана Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Новости  |  22.11.2022
Врховниот суд на Република Северна Македонија на ден 21.11.2022 година (понеделник) одржа Општа седница, на која беше предложен и прифатен следниот предлог на:

 

 

Д Н Е В Е Н  Р Е Д

 

1. Расправа по претходно прашање во врска со жалби против решенија донесени од страна на Судскиот совет на Република Северна Македонија.

По точката на дневниот ред, продолжува расправата по правното прашање на следна Општа седница.

 

Врховен суд на Република Северна Македонија

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_