Прашања на веб страна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Прашања на веб страна

Новости  |  20.11.2019
Известување во врска со јавен оглас бр. 1/2019

 

Почитувани,

Ве известуваме дека на web  страната на Врховен суд на Република Северна Македонија во делот – Брзи линкови, е објавена база на прашања за полагање на стручниот дел од испитот за вработување на судски службеници, како и база на прашања за проверка на знаење на еден од трите најчесто користени јазици на Европската унија (англиски, француски, германски).

Врховен суд на Република Северна Македонија

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_