Соопштение за јавност [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за јавност

Новости  |  22.10.2020
По повод „25-ти Октомври – Европскиот ден на правдата“ што секоја година се одбележува во сите европски држави

По повод „25-ти Октомври – Европскиот ден на правдата“ што секоја година се одбележува во сите европски држави, со цел правдата да се доближи до граѓаните и пошироката јавност и тие да бидат запознаени со нејзиното спроведување, односно да им се овозможи одблизу да се запознаат со нивните основни права од надлежноста на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Ве повикуваме на web страната на Врховниот суд на Република Северна Македонија www.vsrm.mk да поставите прашања или да напишете Ваши коментари и предлози што ќе придонесат за ефикасно спроведување на правдата. 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_