Предметот „Транспортер“ е доставен во Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Предметот „Транспортер“ е доставен во Врховниот суд на Република Северна Македонија

Новости, Соопштенија за јавност  |  22.3.2023
Во Врховниот суд на Република Северна Македонија доставен е предметот „Транспортер“.

      

 

Предметот е заведен под број КВП КОК2 6/23. Во согласност со Законот за кривичната постапка, предметот веднаш ќе биде доставен на мислење во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија.

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_