ИЗВЕСТУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ЈАВЕН ОГЛАС бр.1/2019 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

ИЗВЕСТУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ЈАВЕН ОГЛАС бр.1/2019

Новости  |  22.11.2019
Соопштение за дата и време за одржување на административна селекција.

 

Почитувани

Во врска со објавениот оглас бр.1/19 од 30.10.2019 година, за вработување на Судски советник - 5 извршители, Виш судски соработник - 4 извршители, Виш судски референт - дактилограф - 2 извршители и помлад судски референт - извршител во писарница - 1 извршител на неопределено време во Врховен суд на Република Северна Македонија, Ве известуваме дека Комисијата за избор на судски службеници ќе врши административна селекција, на ден 25.11.2019 година (понеделник) во 10:00 часот.

Резултатите од извршената административна селекција на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истата на официјалната интернет страна на судот.

 

                                                                                          Од Комисијата за избор на судски службеници

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_