Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Соопштенија за јавност  |  13.5.2022
Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи електронска Општа седница преку платформата ZOOM на 19.05.2022 година (четврток) со почеток во 14.00 часот, со следниот предлог на:

 

ДНЕВЕН РЕД

 

1. Измена на одлуката за именување членови на Советот за одлучување по жалбата изјавена против решение на Судскиот совет на Република Северна Македонија.

 

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_