Kryetari Vangellovski në mbledhjen solemne të Gjykatës së Kasacionit të Francës [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Lajm

%%
%%

Kryetari Vangellovski në mbledhjen solemne të Gjykatës së Kasacionit të Francës

Risi  |  6 Sht 2019

Kryetari i Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë, Jovo Vangellovski, me ftesë të dekanit të kryetarëve të sektorëve të Gjykatës së Kasacionit dhe prokurorisë publike të Gjykatës, sot morrën pjesë në solemnitetin me rastin e fillimit të funksionit të kryetarit të pare të ri të zgjedhur të Gјykatës së Kasacionit të Francës, Z – a Shantal Arens. Solemniteti u mbajt në sallën e madhe të Gjykatës së Kasacionit të Francës në Paris, në prezencë të përfaqësuesve nga shumë Gjykata të larta.

 

   


Kërkoni aktgjykime/aktvendime

Gjykata
Numri i lëndës
Data
_