Соопштение за јавностa [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за јавностa

Соопштенија за јавност  |  21.7.2022
Врховниот суд на Република Северна Македонија постапуваше по предметот ВКЖ1.бр.19/22

Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на седницата одржана на 21.07.2022 година постапуваше по предметот ВКЖ1.бр.19/22 и одлучи да ја одбие како неоснована жалбата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција изјавена против решението на Апелациониот суд Скопје КСЖ-373/22 од 04.07.2022 година, со кое на обвинетиот М.З. од Скопје му е продолжена мерката куќен притвор за уште 30 дена.

 

Врховен суд на Република Северна Македонија

 

 

 

                                                                                                         

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_