Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Соопштенија за јавност  |  13.6.2022
Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи електронска Општа седница преку платформата ZOOM на 15.06.2022 година (среда) со почеток во 13.00 часот, со следниот предлог на:

 

Д Н Е В Е Н   Р Е Д

 

1. Расправа по иницијатива за утврдување на начелен став и начелно правно мислење, поднесена од адвокат Кирил Стојановски преку адвокатско друштво Апостолски од Скопје.

2. Давање мислење по Нацрт - закон за вештачење, доставен од Министерство за правда.

3. Расправа по иницијатива за утврдување на начелен став и начелно правно мислење, поднесена од Адвокатско друштво Станинов и Колевски од Скопје.

4. Расправа по иницијатива за утврдување на начелен став и начелно правно мислење, поднесена од адвокат Благоја Пандовски од Скопје.

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_