Takim me ambasadorin Samuel Zhbogar, shef i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Lajm

%%
%%

Takim me ambasadorin Samuel Zhbogar, shef i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut

Njoftim për opinionin  |  21 Tet 2019
UD Kryetari i Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Mr Faik Arsllani, në lokalet e Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, më 17 Tetor 2019, realizoi takim me ambasadorin Samuel Zhbogar, shef i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut.
Në këtë takim, u bisedua për situatat në Gjykatën supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe për çështjet e mungesës me gjyqtarë dhe kuadër profesional administrativ. U diskutua edhe për reformat aktuale në pjesën e plotësimit të aktiviteteve të parapara me Strategjinë për reforma të sektorit juridik me plan aksionar.

 

Bashkëbiseduesit shprehën falënderim për takimin e mbajtur.  
   


Kërkoni aktgjykime/aktvendime

Gjykata
Numri i lëndës
Data
_