Соопштение за одржување на јавна седница по предметот Вкж2.бр.24/2021 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржување на јавна седница по предметот Вкж2.бр.24/2021

Соопштенија за јавност  |  20.10.2021
Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи јавна седница по предметот Вкж2.бр.24/2021, на 27.10.2021 година (среда), со почеток во 12,00 часот, во салата за Општи седници на V кат.

Предметот е оформен по жалба против пресуда на Апелационен суд Гостивар КЖ.бр.334/20 од 02.02.2021 година, а во врска со кривично дело по член 123 став 3 и член 396 став 1 од Кривичниот законик.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_