Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Врховниот суд утврди начелен став за акредитациите за медиумите во граѓанските предмети од јавен интерес

   Новости, Соопштенија за јавност  | 12.7.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија на денешната Општа седница утврди начелен став за акредитациите за медиумите во граѓанските предмети од јавен интерес. [повеќе]
  • Соопштение за 493-та седница на Судскиот совет на РСМ - 22.07.2024 година

   Соопштенија за јавност  | 12.7.2024 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]
  • Врховниот суд одржа Општа седница во врска со правото на здрава животна средина и загадувањето на воздухот

   Новости  | 11.7.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска одржа Општа седница со присуство на претставници на јавните гласила на која се расправаше за прашањето во врска со правото на здрава животна средина, по поднесена Иницијатива за утврдување на начелно правно мислење и начелен став од Адвокатско друштво Гоџо, Кичеец и Новаковски од Охрид. [повеќе]

  Сите вести