Соопштение за јавен оглас број 1/2020 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за јавен оглас број 1/2020

Новости  |  20.2.2020
Ве известуваме дека постапка за вработување на 5 (пет) лица на определено време во Врховен суд на Република Северна Македонија, по оглас број 1/2020 се става во мирување, поради донесено Решение од Претседателот на Собранието на Република Македонија со број 09-1422/2 на 16.02.2020 година за распишување на предвремени избори за пратеници во Собранието на Република Северна Македонија.

 

Постапката за вработување ќе продолжи по заокружување на изборниот процес, за што кандидатите дополнително ќе бидат известени.

 

 

                                                                        Комисија за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_