Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Соопштенија за јавност  |  05.4.2024
Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи Општа седница на ден 08.04.2024 година (понеделник) со почеток во 13.30 часот, со следниот предлог на:

 

Д Н Е В Е Н  Р Е Д

 

1. Одлучување по приговор од судија на Основниот граѓански суд Скопје, изјавен против Годишен распоред за изменување и дополнување на Годишниот распоред за работа на судот за 2024 година, донесен од Претседателот на Основниот граѓански суд Скопје.

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_