Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Соопштенија за јавност  |  01.3.2024
Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи Општа седница на ден 07.03.2024 година (четврток) со почеток во 13.30 часот, со следниот предлог на:

 

Д Н Е В Е Н  Р Е Д

 

1. Расправа по Иницијатива за утврдување начелно правно мислење, поднесена од адвокат Антонио Апостолски, преку адвокатското друштво АПОСТОЛСКИ од Скопје.

2. Расправа по Иницијатива за утврдување начелен став и начелно правно мислење поднесена од Адвокатско друштво Гоџо, Кичеец и Новаковски од Охрид.

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_