Соопштение за одржување на седница на Одделот за судска практика [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржување на седница на Одделот за судска практика

Соопштенија за јавност  |  18.5.2022
Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи седница на Одделот за судска практика на 26.05.2022 година (четврток), со почеток во 13,30 часот, со следниот предлог на:

 

Д Н Е В Е Н   Р Е Д

 

1. Усвојување на Предлог - записник од седницата на Одделот за судска практика, одржана на ден 14.04.2022 година;

 

2. Разгледување на извештаите за работата на судските оддели за месеците: јануари, февруари и март 2022 година (одложена точка од седницата на Одделот одржана на ден 14.04.2022 год.);

 

3. Разгледување на извештајот за работата на судските оддели за месец април 2022 година;

 

4. Разно.

 

 

Оддел за судска практика

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_