Во Врховниот суд доставени се мислењата на Јавното обвинителство за предметите „27 април„ и „Шпион“ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Во Врховниот суд доставени се мислењата на Јавното обвинителство за предметите „27 април„ и „Шпион“

Соопштенија за јавност  |  20.1.2023

 

Заради интерес на јавноста и медиумите информираме дека во Врховниот суд на Република Северна Македонија доставени се мислењата на Јавното обвинителство на Република Северна Македонија за предметите „27 Април“ и „Шпион“, а кои претходно, веднаш по нивниот прием во Врховниот суд и во согласност со Законот за кривичната постапка, беа пратени на мислење во Јавното обвинителство.

Врховниот суд на РСМ ги презема сите законски активности предметите експедитивно да се доставуваат од страна на Јавното обвинителство на РСМ во Врховниот суд на РСМ со цел по истите ажурно да се постапува и да се одлучува.

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_