Врховниот суд одржа две седници на судии [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Врховниот суд одржа две седници на судии

Новости, Соопштенија за јавност  |  20.5.2024
Врховниот суд на Република Северна Македонија одржа седница на судии на ден 16.05 и на ден 20.05. 2024 година.

 

На седниците на судии се разгледаа повеќе прашања од општо значење за работата на Судот, а во врска со примената на внатрешните процедури за работа на Врховниот суд на Република Северна Македонија. Исто така, на седницата на судии се разгледаa и прашања кои се однесуваат на статусот на судиите.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_