Во Врховниот суд доставено е мислењето на Јавното обвинителство за предметот „Монструм“ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Во Врховниот суд доставено е мислењето на Јавното обвинителство за предметот „Монструм“

Соопштенија за јавност  |  17.3.2023
Заради интерес на јавноста информираме дека во Врховниот суд на Република Северна Македонија доставено е мислењето на Јавното обвинителство на Република Северна Македонија за предметот „Монструм“.

 

Врховниот суд на Република Северна Македонија, согласно Законот за кривична постапка, веднаш по прием на предметот „Монструм“ го достави истиот на мислење во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија, односно на 25.11.2022 година.

Врховниот суд на РСМ ги презема сите законски активности предметите експедитивно да се доставуваат од страна на Јавното обвинителство на РСМ во Врховниот суд на РСМ со цел по истите ажурно да се постапува и да се одлучува.

 

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_