Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Претседателката на Врховниот суд учествуваше на Меѓународна конференција во организација на УНОДЦ

   Новости  | 01.3.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Претседателката на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Беса Адеми, учествуваше на Меѓународна конференција во организација на УНОДЦ, која се одржа во Тирана, Република Албанија. [повеќе]
  • Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

   Соопштенија за јавност  | 01.3.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи Општа седница на ден 07.03.2024 година (четврток) со почеток во 13.30 часот, со следниот предлог на: [повеќе]
  • Годишен извештај и Програма за работа на Врховниот суд на Република Северна Македонија

   Новости  | 01.3.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Општата седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија, согласно член 37 од Законот за судовите, го усвои Извештајот за работата на судот и ја донесе Годишната програма за работата Врховниот суд на Република Северна Македонија. [повеќе]

  Сите вести