Сите вести [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Вести сите

Година
Категорија

 • Соопштенија за јавност  | 22.9.2023 | Судски совет на РСМ

  Соопштение за 456-та седница на Судскиот совет на РСМ - 28.09.2023 година

  [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 22.9.2023 | Судски совет на РСМ

  Соопштение

  [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 20.9.2023 | Судски совет на РСМ

  Соопштение за 455-та седница на Судскиот совет на РСМ - 26.09.2023 година

  [повеќе]
 • Новости  | 19.9.2023 | Врховен суд на Република Северна Македонија

  Интервју на претседателката на Врховниот суд за „Дојче Веле“

  Донесувањето на законски измени кои потенцијално би влијаеле врз судските постапки без транспарентен процес на јавна дебата и стручна расправа е спротивно на заложбите за реформи на законодавството во согласност со европските стандарди, вели во интервјуто за „Дојче Веле“, претседателката на Врховниот суд, Беса Адеми. [повеќе]
 • Новости, Соопштенија за јавност  | 15.9.2023 | Врховен суд на Република Северна Македонија

  Донесена пресуда за случајот „Монструм“ со која жалбите на обвинетите се одбиваат како неосновани

  Донесена пресуда за случајот во јавноста познат како „Монструм“ [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 14.9.2023 | Судски совет на РСМ

  СУДСКИ СОВЕТ И СОВЕТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ЌЕ ЈА ПОДОБРУВААТ СОРАБОТКАТА

  [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 14.9.2023 | Судски совет на РСМ

  Соопштение од 454-та седница на Судскиот совет на РСМ - 13.09.2023 и 14.09.2023 година

  [повеќе]
 • Новости  | 13.9.2023 | Врховен суд на Република Северна Македонија

  Врховниот суд: Донесувањето на законски измени без транспарентен процес е спротивно на европските стандарди

  Одделот за казниви дела при Врховниот суд на Република Северна Македонија на денешната седница ги разгледа измените на Законот за изменување и дополнување на Кривичниот законик, објавен во Службен весник на Република Северна Македонија бр.188/23 од 07.09.2023 година. На денешната седница беа разгледани и измените во врска со злоупотребата на службената положба и овластување. [повеќе]
 • Новости, Соопштенија за јавност  | 13.9.2023 | Судски совет на РСМ

  Соопштение

  [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 12.9.2023 | Врховен суд на Република Северна Македонија

  Соопштение за одржување на седница на Одделот за казниви дела

  Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи седница на Одделот за казниви дела на ден 13.09.2023 година (среда), со почеток во 12,00 часот, со следниот предлог на: [повеќе]

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_