Средба со aмбасадорот на Кралството Шпанија во Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Средба со aмбасадорот на Кралството Шпанија во Република Северна Македонија

News  |  Jul 15, 2019
Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Јово Вангеловски на 12 јули 2019 година, во просториите на Врховниот суд на Република Северна Македонија, оствари средба со Н.Е. г-дин Емилио Лоренцо Сера, амбасадор на Кралството Шпанија во Република Северна Македонија.

На средбата се дискутираше за пријателските односи помеѓу двете земји, реформите во правосудниот сектор на Република Северна Македонија и поддршката на Кралството Шпанија во евроинтегративниот процес на нашата држава.

Соговорниците се согласија дека воспоставените добри пријателски односи треба да се негуваат и да се унапредуваат и во делот на правосудството.

 

 

   


Decision search

Court
Case number
Date
_