Претседателот Вангеловски на свечена седница во Касациониот суд на Франција [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Претседателот Вангеловски на свечена седница во Касациониот суд на Франција

News  |  Sep 6, 2019

Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Јово Вангеловски, на покана на деканот на претседатели на оддели на Касациониот суд и јавниот обвинител на Судот, денес присуствува на свеченост по повод стапување на функција на новоизбраниот прв претседател на Касациониот суд на Франција, г-а Шантал Аренс. Свеченоста се одржува во Големата сала на францускиот Касационен суд во Париз, во присуство на претставници од повеќе највисоки судови.

   


Decision search

Court
Case number
Date
_