Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Информација

   Соопштенија за јавност  | 22.1.2020 | Судски совет на РСМ
   Поради истекување на мандатот на досегашниот член на Судскиот совет на РСМ Шемседин Јусуфи... [повеќе]
  • Соопштение

   Соопштенија за јавност  | 08.1.2020 | Судски совет на РСМ
   Судскиот совет на РСМ го осудува однесувањето на адвокатот Јовица Страшовски бранител на поранешниот градоначалник на Општина Гази Баба, во случајот ТНТ кој јавно им се заканува на судијата-поротник, претседателот на Основниот кривичен суд Скопје и на претседателот и членовите на Судскиот совет. [повеќе]
  • Свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови

   Соопштенија за јавност  | 26.12.2019 | Судски совет на РСМ
   Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија новоизбраните претседатели... [повеќе]

  Сите вести